NECHAJTE SI PORADIŤ OD PROFESIONÁLOV

Silná a úspešná spoločnosť pozostáva z efektívnych a kvalitných ľudí. Dokážete identifikovať a zhodnotiť stav ľudí vo vašej organizácií?

Toxickí Ľudia

OHOVÁRAČ, KLEBETNICA, CHRONICKÁ OBEŤ, SŤAŽOVATEĽ A STÁLE NESPOKOJNÝ, SAMOĽÚBEC, MANIPULÁTOR, NAFÚKANEC A PONIŽOVATEĽ, KLBKO KOMPLEXOV…

Mnohých identifikujete ľahko, no tí najnebezpečnejší sú sofistikovaní a ťažko odhaliteľní. Vyciciavajú z ostatných energiu, kopú iba za seba a dokonca proti svojmu chlebodarcovi. Nakazia ostatných a nákaza zostáva aj keď ich vyhodíte.

Ľudia Na Nevhodných Pozíciách

ZAMÝŠLATE SA NIEKEDY, AKO SA OCITOL NIEKTORÝ ZAMESTNANEC NA DANEJ POZÍCII?

Každý síce disponuje nejakými vedomosťami, schopnosťami, zručnosťami, skúsenosťami. No je to človek na správnom mieste? Má vôbec na to?

Konflikty

MIX VEĽA OSOBNOSTÍ, MIX HODNÔT, SOCIÁLNY MIX MÔŽU BYŤ SPÚŠŤAČOM NEDOROZUMENÍ.

Na jednej strane mať vo firme silné osobnosti je veľké aktívum. Na druhej strane to prináša mnohé riziká konfliktov. Ustrážiť týchto žralokov vám berie energiu, čas a zanecháva „jazvy na vzťahoch“?

Jeden Za Všetkých, Všetci Za … ?

POZNÁME VÝROK ŠTYROCH MUŠKETIEROV: „JEDEN ZA VŠETKÝCH, VŠETCI ZA JEDNÉHO“

Práca, ktorá je síce rozdelená na viacerých členov tímu, obvykle spadá na jedného a maká iba on. Úspech si vychutnajú všetci, nezdar si zlízne iba ten „makač“. Do kedy tu vydrží ešte pracovať?

Konšpirátori teórií

KONŠPIRÁTOR, VZBÚRENEC, PREFIKANEC

Vaša kolegyňa hovorí, že Vás firma plánuje všetkých prepustiť? Či Vás tajne nahráva, alebo podpláca niekoho? Bežne počujete o ďalších ešte lepších konšpiračných teóriách? Pretváranie, skrášľovanie pravdy a jej kreatívne dopĺňanie je typické pre konšpirátorov.

NAŠLI STE NIEKOHO Z VÁŠHO PRACOVNÉHO TÍMU, ČI OKOLIA V TYPICKÝCH SCENÁROCH?

 

 

AK ÁNO, MY VÁM POMOŽEME

Riešenie